Masz pytanie? Skontaktuj się z nami: 22 308 03 50 info@kompetea.pl

Gry szkoleniowe

Grywalizacja i gry użytkowe w biznesie to trend, który w ciągu ostatnich kilku lat zdobywa coraz więcej zwolenników. W szkoleniach, gdzie aktywne metody treningu umiejętności interpersonalnych są koniecznością, wykorzystanie gier i technik grywalizacji wydaje się naturalnym krokiem doskonalenia metod szkoleniowych, dając tym samym uczestnikom możliwość skuteczniejszego i ciekawszego nabywania i usprawniania umiejętności.

Wykorzystujemy mechanizmy znane z gier komputerowych skuteczne zarazem w zgrywalizowanym biznesie.
Są to m.in.:

Feedback

Czyli jak najczęstsza informacja zwrotna w trakcie warsztatów. W doświadczeniach zawodowych precyzyjna informacja o tym, jak skutecznie wykonujemy zadania często jest trudno dostępna. Analiza poszczególnych aspektów zachowania i precyzyjna informacja zwrotna, pozwolą uczestnikom na skuteczne doskonalenie umiejętności.

Fascynujące porażki

W pracy zawodowej staramy się unikać popełniania błędów i porażek. Jednak tylko eksperymentując i myląc się możemy zdobywać umiejętności zupełnie nowe i opracowywać nowe standardy zachowania. Zgodnie ze starym przysłowiem „uczymy się na błędach”, grywalizacja zakłada, że każda porażka powinna być fascynująca, dostarczać jak najwięcej informacji o zachowaniu w obszarach, które chcemy rozwijać i motywować do doskonalenia umiejętności.

Symulacje sytuacji zawodowych

Poprzez wyabstrachowanie poszczególnych mechanizmów funkcjonowania w sytuacjach zawodowych oraz budowę gier skoncentrowanych na tych mechanizmach możemy symulować środowisko pracy i skutecznie trenować wyselekcjonowane umiejętności.

szachy

GRY SZKOLENIOWE W OFERCIE SZKOLEŃ OTWARTYCH

Specjalnie dla Państwa oferujemy także szkolenia w całości oparte na grach użytkowych i zbudowane z wykorzystaniem mechanizmów grywalizacyjnych:

Podczas każdego ze szkoleń uczestnicy wcielą się w specjalnie dla nich przygotowane role – w zależności od wybranego tematu – negocjatora, pracownika biura obsługi klienta, lub „świeżo upieczonego” managera. Będą wykonywać te same zadania, które na co dzień czekają ich w pracy – jednak tym razem wszystkie działania przeprowadzą w symulowanym środowisku, w którym warto eksperymentować, testować nowe narzędzia i ścieżki działania oraz uczyć się na błędach.

Dlaczego mój pracownik milczy? Czy to dobry znak, gdy negocjator drugiej strony uśmiecha się nieznacznie na moją propozycję? Dlaczego klient denerwuje się mimo moich starań? W trakcie szkolenia uczestnicy będą mieli szansę uzyskać odpowiedź na wszystkie pytania dotyczące rozmówcy, otrzymają szczegółową informację zwrotną od partnerów rozmowy i obserwatorów. Każde działanie zostanie przez uczestników zaplanowane, a po wykonaniu ocenione na różnych wymiarach, dzięki czemu przetestujemy nowe ścieżki działania i narzędzia umiejętności interpersonalnych, a każdy otrzyma wielowymiarowy feedback na temat własnych zachowań i nawyków.


GRY SZKOLENIOWE NA ZAMÓWIENIE

Chcesz zgrywalizować inny temat szkoleniowy? Zamów grę szkoleniową trenującą wybraną przez siebie umiejętność i zaprojektowaną specjalnie dla potrzeb Twojej firmy.
Trening umiejętności wymaga skupienia. Projektując szkolenie prowadzący za każdym razem mierzy się z trudnością polegającą na przygotowaniu treści, które nie znudzą zbyt dużą prostotą – nie będą zbyt łatwe dla uczestników, lub zbyt oderwane od realiów ich rzeczywistości zawodowej – a z drugiej strony nie będą zbyt frustrujące – za trudne, za bardzo teoretyczne, lub zbyt przeładowane informacjami. Jednym z głównych celów gier, tak komputerowych, jak i użytkowych, jest wywołanie stanu flow (ang. przepływ), który zakłada zaciekawienie i wywołanie skupienia na treningu umiejętności i skutecznych zachowań. Zadania są dopasowane do gracza, na optymalnym poziomie trudności, by jak najbardziej zaangażować w przeprowadzany trening.

Jeżeli zatem chcesz, aby:

  • szkolenia w Twojej firmie były ciekawe i wciągające
  • treści szkoleniowe były jak najlepiej zapamiętywane przez uczestników
  • gry i aktywności szkoleniowe były oparte na procedurach i case’ach Twojej firmy

Jeżeli planujesz:

  • wdrożyć nową procedurę wśród swoich pracowników, lub
  • przeprowadzić skuteczne szkolenia umiejętności, których nie ma jeszcze w naszej ofercie…

Zgłoś się do nas! Oferujemy możliwość:

  • napisania gry szkoleniowej, prowadzonej następnie przez naszych trenerów
  • przeszkolenia trenerów wewnętrznych, którzy otrzymają przewodnik po grze i będą mogli szkolić pracowników Twojej firmy, korzystając z przygotowanych przez nas materiałów i gry szkoleniowej.

Kompetea all rights reserved