Masz pytanie? Skontaktuj się z nami: 22 308 03 50 info@kompetea.pl

BEZPŁATNY WEBINAR Z OBSZARU HR

„Planowanie rozwoju pracownika jako etap Systemu Okresowych Ocen Pracowniczych”

8 maja 2019, godz. 13:30

2019/05/08 13:30:00

Podczas webinaru dowiesz się:

czemu tak ważne jest powiązanie oceny i planu rozwoju pracownika
jak planować rozwój pracownika zarówno w warstwie technicznej, jak i merytorycznej
co zrobić, gdy potrzeby rozwojowe pracownika i organizacji są różne

FORMULARZ ZAPISU

Webinar jest bezpłatny dla osób, które zapiszą się do naszego newslettera, akceptując poniższe zgody. Zachęcamy do uczestnictwa!

Imię i nazwisko*

Adres email*

Firma*

ZAKRES MERYTORYCZNY

Twierdzenie, że planowanie rozwoju pracownika to odrębny, autonomiczny proces ZZL, jest niepoprane. Ponadto takie podejście jest bardzo kosztowne i ogranicza efektywność wykorzystania funduszy na podnoszenie kompetencji. Planowanie rozwoju to etap SOOP rozumianego nie tylko jako sama ocena, lecz jako całościowy System Okresowych Ocen Pracowniczych, w którym jest miejsce na głęboką analizę przyczyn obserwowanych zjawisk, wymianę informacji oraz wspólne planowanie zmian służących poprawie i optymalizacji. Ocena i rozwój to dwa sąsiadujące ze sobą i ściśle się zazębiające etapy jednego większego procesu.  Bez oceny nie wiemy, jaki jest bieżący stan ocenianego elementu, a więc nie wiem, czy jest dobrze, czy źle, a dalej jak dobrze i jak źle. A skoro tego nie wiemy, to nie ma mowy o określaniu kierunku rozwoju, a przynajmniej tego rozwoju, który ma uzasadnienie biznesowe, czyli jest ukierunkowany na potrzeby zarówno przedsiębiorstwa, jak i ludzi (pracowników) oraz daje się zmierzyć. Planowanie rozwoju pracowników ma dwie wyraźne warstwy stanowiące źródło pytań i problemów. Pierwsza obejmuje kwestie bardziej techniczne i dotyczy na przykład tego, jakim budżetem na rozwój dysponuje firma, a zatem na jakie oddziaływania rozwojowe może sobie pozwolić; jakie są czasowe oczekiwania w stosunku do programów rozwoju; jaką kadrą specjalistów gwarantujących rozwój dysponuje ect. Druga warstwa jest wielokroć bardziej złożona i ma charakter merytoryczny. Dotyczy bowiem przedmiotu, treści i celu procesu rozwoju. W drugiej zadajemy dwa kluczowe pytania 1) SKĄD WIEMY, CO u KOGO należy ROZWIJAĆ W NASZEJ ORGANIZACJI 2) SKĄD WIEMY, JAKIEGO ROZWOJU ze STRONY PRACOWNIKÓW POTRZEBUJE ORGANIZACJA. Pierwsze pytanie odnosi się do definiowania konkretnych obszarów (tematów, zagadnień), które zasługują na poszerzenie u poszczególnych pracowników, co zapewni podniesienie ich kompetencji, a w konsekwencji efektywności. Drugie natomiast odnosi się do norm i oczekiwań firmy (jej założeń strategicznych i parametrów zarządzania przez cele) i odpowiada na pytanie, w jakich obszarach kompetencji pracowników firmie potrzebne jest podniesienie ich poziomu. Po zestawieniu danych z tych dwóch pytań mamy obraz potrzeb rozwojowych pracowników i biznesu. Gdy są zbieżne, to sprawa jest oczywista, natomiast, gdy nie są zbieżne, to jest to wyzwanie dla dobrego specjalisty ds. planowania rozwoju pracowników – i o tym także będzie mowa w webinarze.

Ten webinar rozpoczyna cykl spotkań on-line,w których będziemy mówić o konkretnych zagadnieniach z obszaru Human Resources Management. Będziemy przekonywać, że tzw „miękkim HR” da się zarządzać, a nawet trzeba to robić, biorąc pod uwagę zarówno sprawy pracowników jak i przesiębiorstwa. Zobacz poszczególne tematy i zapisz się już dziś!

Całość cyklu będzie realizowana w kontekście studium przypadku, tak, by prezentowana wiedza najpierw była krótko omawiana w formie akademickiej, a potem aplikowana do konkretnych przykładów, co ma się przełożyć na zawodową użyteczność materiału.

Kolejne tematy:

  • Zarządzanie efektywnością – ocena kompetencji i wyników pracy/ 27.02.2019
  • Ocena okresowa – roczna, ale nie raz do roku/ 27.03.2019
  • Planowanie rozwoju pracownika jako etap Systemu Okresowych Ocen Pracowniczych/ 08.05.2019

PRELEGENT

Kinga Padzik

Ekspert w dziedzinie oceny i rozwoju pracowników oraz projektowania stanowisk pracy. Absolwentka studiów magisterskich na Wydziale Psychologii UW oraz studiów doktoranckich na Wydziale Zarządzania tejże uczelni ukończonych tytułem doktora nauk ekonomicznych w zakresie nauk o zarządzaniu. Wieloletni konsultant i trener w zakresie doboru, oceny i rozwoju pracowników, projektowania stanowisk pracy oraz organizacji pracy. Specjalista w zakresie AC oraz systemów okresowej oceny pracowniczej (SOOP) posiadający także autorskie programy w zakresie obydwu tych metod. Licencjonowany konsultant techniki MAPP. Wieloletni współpracownik i wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (obecnie Uniwersytetu SWPS) w Warszawie, w ramach której jest kierownikiem studiów podyplomowych z zakresu ZZL oraz kierownikiem bloku specjalizacyjnego Psychologia Organizacji i Pracy. Autorka pierwszego na polskim rynku leksykonu z zakresu dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi (C.H. Beck) oraz wielu publikacji specjalistycznych i kilku naukowych. Stały współpracownik Wydawnictwa ABC (Wolters Kluwer SA), w ramach którego wydała dwie książki poświęcone ocenianiu pracowników i zarządzaniu kompetencjami:

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak długo będzie trwać webinar i jak przebiegać?

Webinar podzielony jest na część merytoryczną trwającą ok. 60 minut (omawianie zagadnień w ramach prezentacji/przykładowe case’y) oraz część panelu dyskusyjnego, trwającą ok 20-30 minut w zależności od liczby zadawanych pytań.

Czy potrzebny jest specjalny programu, aby wziąć udział w webinarze?

Nie. Aby wziąć udział w webinarze wystarczy posiadać komputer z dostępem do internetu 512 kbps. Możliwe jest także połączenie z telefonu za pomocą darmowej aplikacji mobilnej: App Store, Google Play. Link przekierowujący do webinaru Uczestnicy otrzymają drogą mailową.

Jakie są wymagania sprzętowe?

Wymagania ze strony platformy webinarowej:

Procesor: dla Microsoft® Windows® XP oraz Windows 7 potrzebujesz co najmniej procesora 1.4 GHz Intel® Pentium® 4 lub podobnego; dla Windows Vista® Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 oraz Windows 10 (wersja 32-bit/64-bit z 32-bitową przeglądarką) potrzebujesz co najmniej procesora 2 GHz Pentium 4 lub podobnego; Pamięć RAM: dla Windows XP i Windows 7 potrzebujesz 512 MB RAM (rekomendujemy jednak 1 GB). Dla Windows Vista, Windows 8 i Windows 10 potrzebujesz 1 GB RAM (rekomendujemy jednak 2 GB); Przeglądarka: potrzebujesz Microsoft Internet Explorer 10 lub wyższego (tylko wersja 32 bitowa); Microsoft Edge; Mozilla Firefox 3 lub wyższy; Google Chrome; Programy: najnowsza wersja Adobe ® Flash® Player. Porty 1935, 443 oraz 80 muszą być otwarte.

Czy seminarium będzie nagrywane?

Tak, webinar będzie nagrywany. Dostęp do materiału będą miały jedynie osoby, które uczestniczyły w webinarze.

Ile kosztuje udział w szkoleniu?

Udział w webinarze jest bezpłatny.

Czy istnieje limit uczestników z jednej firmy?

Nie. Na seminarium online może się zarejestrować dowolna liczba osób w ramach jednej organizacji.

Nie zainteresował Cię akurat ten temat? Nic straconego!
Zapisz się do naszego newslettera w polu poniżej, a poinformujemy Cię o kolejnej edycji webinaru z obszaru HR.

Kompetea all rights reserved